2 lutego, 2021

Aga i Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

"Spójrz swojemu psu w oczy i spróbuj ponownie powiedzieć, że zwierzęta nie mają duszy."

- Wiktor Hugo

Kto z nas nie kocha zwierząt? Dla nas odpowiedź jest prosta. Wydaje się, że każdy! Jednak okazuje się, że kiedy uroczy szczeniaczek zaczyna rosnąć, nie spełnia już oczekiwań właścicieli. Niechciane psy są zostawiane w lasach, wyrzucane z samochodów. Nie zagłębiamy się w przyczyny porzuceń… i, choć to przykre, w takiej sytuacji najlepszym wyjściem może okazać się oddanie psa do schroniska.

Opiekunowie schroniska robią wszystko, żeby zdobyć fundusze na pożywienie, leczenie i infrastrukturę, która czyni życie porzuconych zwierząt lepszym. Nie jest to jednak łatwe. Pieski w schroniskach potrzebują też regularnych spacerów, a ich liczba często przewyższa liczbę personelu. Jeśli chcesz pomóc – możesz zostać wolontariuszem w schronisku. Nawet jednorazowo, tak jak zrobiła to Aga z naszego zespołu.

Jak można pomóc schronisku?

Znajdź pobliskie schronisko i skontaktuj się z zapytaniem, jak pomóc. Dostaniesz informację zwrotną, czego schronisko potrzebuje aktualnie najbardziej. Aga wybrała Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko. Razem z narzeczonym zawieźli tam koce, niepotrzebne już kołdry i poduszki, które szczególnie zimą są ogromnym wsparciem dla psiaków. Zabrali też dwa psy na spacer. Nowy czteronożny przyjaciel Agi nosi imię Reszka 🙂

Ty też możesz być wolontariuszem!

Pamiętaj, najpierw zapytaj w schronisku, jaka pomoc przyda się najbardziej. Możesz pomagać regularnie, jeśli spełnisz wymogi danego schroniska. Możesz też zorganizować zbiórkę karmy w szkole czy w pracy albo zrobić zrzutkę na leczenie konkretnego psa. Wystarczy chcieć. Wtedy na pewno drzwi schroniska staną przed Tobą otworem, a wdzięczne oczy każdego z piesków będą najlepszym podziękowaniem za Twój wysiłek!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *