30 grudnia, 2022

Fundacja Świętego Mikołaja dla Seniora

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

Dawaj bezinteresownie, a zachowasz siebie całego.

- Mieczysław Maliński

Fundacja Świętego Mikołaja dla Seniora, jest organizacją charytatywną, która ma na celu organizowanie akcji zbierania listów od osób przebywających w domach pomocy społecznej i placówkach opieki dla seniorów. Poprzez stronę internetową, Fundacja zachęca seniorów do napisania listów, w których mogą wyrazić swoje potrzeby, marzenia i życzenia.

Z kolei Święci Mikołajowie, to osoby, które zgłosiły się do akcji, aby sprawić radość seniorom, poprzez spełnienie ich próśb i życzeń zawartych w ich listach. Chociaż podarki, o które seniorzy proszą, często dotyczą bardzo podstawowych potrzeb, to Fundacja wierzy, że prawdziwy prezent tkwi w emocjach i reakcjach seniorów na sam fakt, że ktoś zapoznał się z ich listem i go zrealizował.

Widok łez wzruszenia, pokonanie poczucia samotności, budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka, to prawdziwa magia świąt, która dotyka wszystkie osoby związane z tą inicjatywą. Poświęcenie czasu i serca dla tej akcji wolontariackiej czyni świat lepszym miejscem dla wielu osób.

Dzięki tej akcji seniorzy czują się zauważeni, docenieni i mogą poczuć chociaż namiastkę świątecznej magii, mimo nieco innych warunków, w których te święta spędzają. A sami wolontariusze mogą doświadczyć pięknych wzruszeń, satysfakcji i poczucia sprawczości, ponieważ poprzez swoje zaangażowanie i działanie, realnie wpływają pozytywnie na życie innych.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *