7 czerwca, 2021

Las na ZAWSZE!

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

"Najczystsza droga do wszechświata prowadzi przez dziki las."

- John Muir

Co daje nam las?

Przebywanie w lesie ma kojący wpływ na nasz organizm. Bez udziału naukowych badań możemy stwierdzić, że dłuższy spacer leśnymi ścieżkami zredukuje stres i pozwoli się zrelaksować.

Gdyby jednak sięgnąć do naukowych publikacji i liczb… Dwugodzinna leśna sesja zmniejsza poziom kortyzolu i adrenaliny, obniża ciśnienie krwi, zaś średnio przez 30 dni od wizyty w lesie utrzymuje się większa aktywność naszego układu odpornościowego.

A co my możemy zrobić dla lasu?

Na to pytanie znalazła odpowiedź nasza szefowa Joanna Borucka. Wspólnie z Fundacją Las na Zawsze posadziła 1700 drzew i krzewów w zaledwie jeden dzień! Więcej z tego dnia możesz zobaczyć w krótkim filmie tutaj.

Asia znalazła się tam w ramach projektu Marzyciele Pomagają, wykorzystując swój dzień pracy na wolontariat. Dzięki niej przyszłe pokolenia będą mogły „odetchnąć z ulgą” czystym leśnym powietrzem, na zawsze!

Garść leśnych ciekawostek:

Chcesz się włączyć w działania fundacji?

Misją fundacji jest trwałe i nieodwracalne przywrócenie równowagi biologicznej na ziemi.

Pomagać można na wiele sposobów, np.: organizując własną akcję sadzenia lasu. Co więcej – możesz nazwać las swoim imieniem! Potrzebne jest też wsparcie finansowe działań fundacji. Za kwotę 35zł wzbogacisz planetę o 10m² lasu na zawsze. Zainteresowany? Klikaj tutaj. Przede jednak wszystkim potrzeba rąk do pracy, lasy sadzone są wspólnie z ochotnikami.

Więcej o fundacji znajdziesz tutaj:

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *