8 listopada, 2022

Sadzimy kwiaty w Domu Dziecka vol. 3

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

"Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?"

- Martin Luther King Jr.

Podczas naszej ostatniej akcji w ramach projektu Marzyciele Pomagają brałyśmy udział w sadzeniu kwiatów dla Domu Dziecka nr 16 przy ul. Międzyparkowej 5 w Warszawie, czyli w samym sercu Parku im. Romualda Traugutta. 

Mimo deszczowej pogody na początku naszej przygody tego dnia, Matka Natura wynagrodziła nasze starania i pod koniec pojawiło się słońce i uśmiech chłopca machającego do nas z okienka – co dodało nam jeszcze więcej chęci i energii do pracy !!!

Nasz asortyment składał się z czterdziestu paczek cebulek (mniejszych i większych), dwóch łopat, trzech par rękawiczek i niezliczonych pokładów skumulowanej energii. Pozwoliło nam to na wypełnienie ziemi około tysiącem (*bardzo luźna estymacja) cebulek kwiatowych! 

Zasadziłyśmy je przy samym wejściu oraz na dużej części patio z ogrodowej części budynku. Efekty będzie można zobaczyć dopiero wiosną, jednak już teraz oczekujemy na nie z niecierpliwością.

#TeamSpirit sprawił, że cały proces sadzenia zajął nam niespełna 4 godziny, co wydaje się bardzo dobrym wynikiem, jak na to, że każda z nas wykonywała tego typu prace ogrodowe po raz pierwszy. 


Możliwość uczestniczenia w pracowniczym wolontariacie była dla nas cennym doświadczeniem. Bardzo cieszymy się, że  w ramach naszego czasu pracy mogłyśmy zrobić coś dobrego dla dzieciaków oraz pracowników Domu Dziecka.


Na pewno wrócimy tam za rok !

Tymczasem jeżeli i wy chcecie pomóc, załączamy bieżącą listę potrzeb placówki:

UBRANIA, w placówkach zwykle nie brakuje ubrań, na których widać już znak czasu. Z całą pewnością panuje deficyt ubrań na tzw. specjalne okazje, specjalne wyjścia czy po prostu do szkoły, przedszkola (w lepszym stanie). Jeżeli myślisz o ich przekazaniu zgłoś się do nas, podpowiemy jak to zrobić.
BILETY, wychowawcy zabierają dzieci do zoo, sali zabaw, teatru, parku rozrywki. Placówki w większości nie dysponują odpowiednim budżetem na zakup biletów wstępu.
ANIMACJE DLA DZIECI, w ramach wizyty w Domu Dziecka możesz zaproponować wspólne czytanie bajek, zabawę, zajęcia. W tym celu należy z wyprzedzeniem skontaktować się z placówką.

Bardzo zachęcamy do włączenia się w pomoc. Nie każdego stać na spełnianie marzeń, ale na pewno każdy na to zasługuje. 🙂

Dane kontaktowe do Domu Dziecka nr 16
Tel.: 22 831 17 60
www

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *