2 stycznia, 2021

Szlachetna Paczka i cała ekipa Marzyciele Pomagają

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

"Odnajdź siebie w służeniu innym."

- Mahatma Gandhi

Szlachetną Paczkę zna prawie każdy. Niezwykła akcja społeczna, której owocem jest pomoc ludziom postawionym przez los w trudnej sytuacji. Już w samym założeniu projekt stawia sobie za cel dotarcie i zorganizowanie pomocy w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie.

Jest wiele sposobów na to żeby pomóc. Możesz zostać wolontariuszem i wziąć pod opiekę rodzinę, z którą wspólnie ustalisz plan działania na kolejne miesiące. Przede wszystkim jednak listę niezbędnych rzeczy, która pozwoli im przetrwać i zrobić krok do przodu w poprawie aktualnego stanu.

Innym sposobem jest zostanie Darczyńcą. Co roku w okolicy listopada na stronie organizacji pojawia się lista rodzin, które czekają na Twoją pomoc. Wtedy zadaniem jest zorganizowanie paczki. Na liście znajdują się konkretne potrzeby uzgodnione wcześniej z Wolontariuszem. Najczęściej to żywność z długim okresem przydatności, chemia gospodarcza, ubrania czy drobny sprzęt AGD.

Dla nas to już drugi rok, gdy angażujemy się w tę akcję. W grudniu Marzyciele Pomagają wzięli pod swoje skrzydła małżeństwo z dwojgiem dzieci. Rodzina przez aktualną sytuacją pandemiczną straciła pracę i niezależność finansową. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać odpowiednią kwotę do tego, żeby zakupić wszystko co było potrzebne. Dzięki dobrej współpracy ze Szlachetną Paczką niektóre niezbędne rzeczy dotarły jeszcze przed finałem. I tak np. udało się z lodówką, która była potrzeba na już ponieważ rodzina trzymała żywność na balkonie.

W piątek poprzedzający finał zabrałyśmy się za pakowanie paczek. Było co robić! Zresztą, wystarczy spojrzeć na zdjęcie samochodu zapakowanego po dach.

Mamy nadzieję, że rodzicom kupiliśmy trochę czasu, aby poukładali swoje sprawy. Za to z relacji wolontariusza, który w naszym imieniu przekazywał dary wiemy, że skutecznie zastąpiliśmy Mikołaja w tym roku! W końcu nie bez powodu finał jest w okolicy 6 grudnia, dla chłopców przygotowaliśmy masę niespodzianek!

Na koniec jeszcze jedna ważna  informacja – pamiętaj, że wokół Ciebie jest wiele takich rodzin. Wystarczy zgłosić je do Szlachetnej Paczki, a potem cały sztab ludzi rusza im z pomocą i czyni cuda!

Tym razem zaangażowaliśmy się wszyscy, cały Dream Team Katalogu Marzeń oraz nasi przyjaciele i rodziny. Dzięki temu udało się zrobić coś naprawdę wielkiego niewielkim kosztem!

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *