25 października, 2022

Wolontariat w Pienińskim Parku Narodowym

"Góry nie są stadionami, gdzie zaspokajam swoją ambicję zdobywania - są katedrami, gdzie praktykuję własną religię"

- Anatoli Boukreev

Wolontariat w Pienińskim Parku Narodowym

Najstarszy Park Narodowy w Polsce, utworzony 1 czerwca 1932 r. Rocznie odwiedzany przez około milion turystów, oprócz szlaków pieszych znajdziesz tam wyjątkowy szlak wodny przełomem Dunajca. Pieniny to 550 km pienińskiego pasa skałkowego, oddzielającego zewnętrzne Karpaty fliszowe od Karpat wewnętrznych, a od południa graniczą z pasmem Magury Spiskiej, od północy z Gorcami i Beskidem Sądeckim. Tworzą wyodrębnione pasmo górskie o długości ok. 35 km i szerokości do 6 km podzielone, przełomami Dunajca na trzy części:

Miałam przyjemność być tam przez tydzień, a w tym czasie:

Czy było ciężko?

Niektóre prace fizyczne były intestywne, ale nie przekraczające możliwości potencjalnego wolontariusza o przeciętnej kondycji. A poza tym ruch to zdrowie!

Czy taki wolontariat jest dla Ciebie?

Zdecydowanie, jeśli kochasz przyrodę, góry i szwędanie się, to miejsce idealne dla Ciebie. Matka Natura będzie wdzięczna za ochronę przyrody, która w parkach narodowych jest po prostu wyjątkowa, niepowtarzalna i wymagająca naszej odpowiedzialnej troski. A Ty ramach obowiązków możesz stać się częścią tej ekipy, która dba o nasze najpiękniejsze zakątki kraju.

Czy jest więcej korzyści? Oczywiście, to tylko kilka z nich:

Jesteś zainteresowana/ zainteresowany wolontariatem w Pienińskim Parku Narodowym? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *