4 sierpnia, 2022

Wsparcie uchodźców z Ukrainy

"Prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym."

- Anne Louise de Stael-Holstein

Zespół Marketingu oraz Dział Partnerski zaangażował się w przygotowywanie posiłków. Połączyliśmy siły robiąc kanapki, które następnie dostarczaliśmy na dworce kolejowe i do innych miejsc oferujących pomoc osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Szybkie zakupy, kilkadziesiąt rąk do pracy i voila – powstały prawie 2000 kanapek!

Pozdrawiamy Pana Piekarza, który dostarczył nam za darmo 600 pączków i 300 bochenków chleba. Przygotowywaliśmy kanapki w kuchni w naszej kamienicy, spontanicznie dołączyli z pomocą koledzy z Lotto. Dziękujemy!

Ania Paczóska z Biura Obsługi Marzeń pracowała na Torwarze pomagając  w organizacji pobytu uchodźców. Sortowała ubrania, pracowała w magazynie przyjmując dary i rozdzielając je potrzebującym. Zajmowała się również przygotowaniem łóżek dla uchodźców.

Ania Kowalik z Zespołu Rezerwacji moderowała grupę na facebooku, w której można było znaleźć pomoc w nagłych sprawach dotyczących pobytu uciekających przed wojną Ukraińców.

Beata Kłos, Magda Paluch oraz Ania Sudomir, zorganizowały zbiórki dla rodzin, aby ułatwić im pierwsze dni w Polsce. Zaopatrzyć w najpotrzebniejsze rzeczy, np.: ubrania czy jedzenie, pomóc w transporcie.

Kamila Wałczyk zaangażowała się w pracę o ośrodku dla uchodźców, a Natalia Bułyk znalazła dach nad głową głową dla ponad 10 osób, a także pracę dla tych rodzin, aby mogły się usamodzielnić. W międzyczasie przywiozła kilka rodzin z granicy do Warszawy.

W liczbach wygląda to następująco:

•14 osób z dachem nad głową
•Kilka ton przekazanego jedzenia
•Zbiórka finansowa (870zł)
•2000 koców na granicę
•Ponad 320 bochenków chleba i 600 pączków
•3 celowane zbiórki dla rodzin
•Zbiórka koców na granicę
•Zbiórka pluszaków na granicę Moderacja grupy Podaję Dłoń Ukrainie

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *