30 lipca, 2022

Wspieramy Fundację Po Drugie

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

"Są tylko dwa niewyczerpane dziedzictwa, które musimy mieć nadzieję przekazać naszym dzieciom: korzenie i skrzydła."

- Harding Carter

Z badania przeprowadzonego w 2019 roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że w Polsce żyje ok. 33 tys. osób w kryzysie bezdomności, które pozostają bez dachu nad głową. Bardzo rzadko powodem bezdomności konkretnej osoby jest tylko jeden czynnik. Najczęściej wynika z bezrobocia, ubóstwa, rozpadu rodziny, uzależnienia czy przemocy w rodzinie.

Pomocną dłoń w tym temacie oferuje Fundacja Po Drugie, która wspiera młodzież zmagającą się z kryzysem bezdomności. Młodzi ludzie znajdujący się w takiej sytuacji po osiągnięciu pełnoletności często nie mają miejsca, w którym mogą się usamodzielnić.

Fundacja stworzyła dla nich Dom na warszawskim Wawrze, którego celem jest niesienie pomocy w adaptacji w dorosłym życiu, a my jako Katalog Marzeń włączyliśmy się w przygotowanie jednego z pokojów 🙂

Naszym zadaniem było urządzenie pokoju dla 4 osób poprzez wyremontowanie go od A do Z, czyli pomalowanie ścian, umycie okien, zamontowanie karniszy, aż po aranżację całej przestrzeni.

Wybraliśmy się kilka razy na wielkie zakupy, podczas których kupiliśmy m.in. łóżka, komodę, puff, stolik oraz artykuły dekoracyjne, takie jak firanki, zasłony, pościele, koce, poduszki ozdobne, kwiaty oraz organizery.

Zrobiliśmy także kącik czytelniczy, w którym podzieliliśmy się motywacyjnymi książkami zarówno ze świata sportu, jak i turystyki górskiej oraz zaprojektowaliśmy ścianę ze specjalnie wybranymi plakatami. Mamy nadzieję, że uda nam się zainspirować mieszkańców pokoju do poszukiwania własnych pasji i marzeń 😉 

Bardzo się cieszymy, że mieliśmy możliwość włączenia się w taką inicjatywę. Nas samych skłoniło to do refleksji. Doświadczyliśmy tego, razem możemy dzielić się dobrem i pomagać w potrzebie. Jedna dobra decyzja potrafi zmienić rzeczywistość na lepszą.

Według nas każdy człowiek zasługuje na drugą szansę i wierzymy, że ten dom będzie miejscem nowego startu dla każdej osoby w nim mieszkającej!

Bardzo miłym gestem było zaproszenie nas przez Fundację po Drugie na uroczyste otwarcie Domu oraz otrzymanie przez naszą firmę dyplomu Złote Skrzydła, a to Wielkie Brawa właśnie należą się Fundacji Po Drugie! 

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Anna Obrycka

Emilia Leśniewska

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *