22 lutego, 2022

Zbiórka dla schroniska Celestyniaki

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

„Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie, niż samego siebie”

- Josh Billing

Trudno się z tym nie zgodzić. Te czworonożne istoty od momentu, gdy są szczeniakami, przez całe swoje życie, są wpatrzone w swojego właściciela. Nic w tym dziwnego – w końcu dla nich jesteśmy całym ich światem. W idealnym świecie, każdy pies ma swojego kochającego właściciela, który poświęca mu mnóstwo czasu. Niestety tak nie jest. Jest mnóstwo zwierząt, które zostały porzucone przez swoich poprzednich właścicieli. Zwierząt, które nie są chciane – przez to jak wyglądają, przez swoje schorzenia lub wiek. Na szczęście są ludzie, którzy mają kilkukrotnie większe serducha od tych porzucających i pomagają każdemu zwierzakowi jak tylko mogą. Jednym z takich miejsc jest schronisko w Celestynowie. Miejsce prowadzone z dużym zaangażowaniem, cierpliwością i miłością.

Stwierdziliśmy zatem, że wspomożemy to schronisko. Zorganizowaliśmy zbiórkę w naszej kamiennicy – swoją cegiełkę w postaci pieniędzy lub niezbędnych schronisku przedmiotów mógł przynieść pracownik każdej firmy, działającej obok nas. Jednak najaktywniej zbiórka trwała właśnie w Katalogu Marzeń. Prawie każdy dołożył się w takim stopniu, w jakim mógł, dzięki czemu uzbieraliśmy satysfakcjonującą kwotę.

W dniu wyprawy do schroniska w Celestynowie, wybrałyśmy się (Marta, Gosia i Gabi) do sklepu zoologicznego. W tym miejscu chciałabym mocno podziękować paniom ze sklepu Zoo Boom na Pradze. Po poinformowaniu o tym, że kupujemy rzeczy do schroniska, od razu się uśmiechnęły i pomogły w wyborze najlepszych opcji. Wspaniale było widzieć takie zaangażowanie i chęć pomocy bezdomnym zwierzętom.

Po przybyciu na miejsce rozładowałyśmy cały bagażnik rzeczy dla zwierzaków. Pracownik schroniska, który nas spotkał, opowiedział trochę więcej o Celestyniakach i ich obecnych wyzwaniach. Już wiemy, jak możemy pomóc temu schronisku w ramach Marzyciele Pomagają – może na wiosnę ruszymy tam z kolejną akcją?

Warto pomagać. Cudownie, że możemy to robić w ramach obowiązków zawodowych i projektu „Marzyciele Pomagają”. Na pewno w przyszłości dalej będziemy wspierać zwierzaki – czy to pieniężnie, czy będąc wolontariuszami w schronisku. Was również do tego zachęcamy. Aż do momentu, gdy nastanie ten idealny czas, że każdy czworonożny przyjaciel będzie miał swój dom. Przecież każdy z nich na to zasługuje.

Więcej o schronisku znajdziesz tutaj

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *