17 stycznia, 2022

Sadzimy kwiaty w Domu Dziecka | 2021

Wolontariusze, którzy wzięli udział w projekcie:

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym."

- Phil Bosmans

Posadzenie kwiatów w domu dziecka było pierwszym działaniem w ramach projektu Marzyciele Pomagają (relację znajdziesz tutaj). Chcieliśmy spędzić czas z dziećmi, ale wkraczająca w życie pandemia nie pozwoliła na to. Tak powstał plan rewolucji ogrodowych.

Jesienią 2021 powtórzyliśmy naszą akcję korzystając z uprzejmości sklepu ogrodniczego Dom w Ogrodzie. Sklep wsparł nas cebulkami, ale także sporym rabatem na zakup kolejnych. W dużym stopniu zagospodarowaliśmy pozostałe wolne przestrzenie, które wiosną rozkwitną dywanem żonkili, tulipanów oraz hiacyntów.

Beata, Ania i Natalia obsadziły kwiatami Dom Dziecka nr 16 w Warszawie. Wiemy, że takie placówki mają wiele potrzeb. Gdybyś chciał(a) włączyć się w pomoc koniecznie przeczytaj poniżej co jeszcze można zrobić!


Rozeznaliśmy się w bieżących potrzebach tych placówek, gdybyś chciał(a) się włączyć:

UBRANIA , w placówkach zwykle nie brakuje ubrań, na których widać już znak czasu. Z całą pewnością panuje deficyt ubrań na tzw. specjalne okazje, specjalne wyjścia czy po prostu do szkoły, przedszkola (w lepszym stanie). Jeżeli myślisz o ich przekazaniu zgłoś się do nas, podpowiemy jak to zrobić.

BILETY, wychowawcy zabierają dzieci do zoo, sali zabaw, teatru, parku rozrywki. Placówki w większości nie dysponują odpowiednim budżetem na zakup biletów wstępu.

ANIMACJE DLA DZIECI, w ramach wizyty w Domu Dziecka możesz zaproponować wspólne czytanie bajek, zabawę, zajęcia. W tym celu należy z wyprzedzeniem skontaktować się z placówką.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *